Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows Güncelleme Dosyaları Nereye Kaydediliyor & İndiriliyor
Merhaba Arkadaşlar;

Windows Update yaptığımızda windowsun indirdiği güncelleme yamaları dosyaları nereye kaydediliyor merak edenleriniz vardır.

İndirilen dosyalar C:\Windows\SoftwareDistribution\Download dizini içerisine kaydediliyor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Xp İçin Maziden Bir Konu Anlatımım:
Xp mizde Windows uptade yaptığımız zaman indirilen güncelleştirmeleri her formattan sonra tekrar indirmek zorunda kalıyoruz buda çok can sıkıcı. Peki nereye indiriliyor bu güncelleme dosyaları? Ben sizin için keşfettim...

Öncelikle:
C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download >> Güncellemeler bu dizine iniyor. Peki nasıl işliyor buraya girdim ben fakat bir şey anlamadım diyorsanız.

Resime Bakarak Adım Adım Anlatıcam:

[Resim: xaisfeuz.png]

1-) ilk olarak klasör içine *.tmp uzantılı dosya olarak indiriyor.
2-) Sonra resimde gördüğünüz gibi uzun isimli bilinmeyen dosya olarak dışarı kopyalıyor.
3-) Kurulum yaparkende o dosyayı install klasörüne çıkarıyor.
4-) Ayrıca Güvenlik Güncelleştirmelerini klasör halinde çıkarıyor. Klasör içine girip update klasörünün içindeki update.exe ile de güvenlik güncelleştirmelerini yükleyebiliriz. (Bu işin mantığı)

Sizin yapacağiniz şey ise:
O dışarı çıkardığı uzun isimdeki bilinmeyen dosyalar aslında zip dosyasıdır . Uzantısını zip yapıp içindeki kurulum dosyalarını dilediğinizce kullanabilirsiniz.. Tekrar tekrar indirmek zorunda kalmayacaksınız. Yapmanız gereken o dışarda kalan dosyaların uzantısını zip olarak değiştirmeniz ve saklamanız zamanı gelincede tek tek kurmanızdır. Uğraştıracak ama uğraşmak istemiyorsanız toplu kurulum scripti hazırlayabilirsiniz.

Bu windows xp içindir. Muhtemelende Win 7 de aynı mantıkdadır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  (- Kısayol) Ekini Kaldırma [Windows 7, 8 , 8.1 ,10]] root 0 4,293 23-11-2016, 20:15
Son Yorum: root
  Windows 10 "Yerleşik Yönetici Hesabı Kullanılarak Açılamaz" Çözümü root 0 9,188 24-02-2016, 15:02
  Windows 7 Ctrl+Alt+Delete Seçeneklerini Kaldırma Ekleme root 0 5,350 25-11-2015, 23:30
  Windows GodMode Administrator 2 5,661 25-11-2015, 16:31
Son Yorum: tktkerem
  Windows Açılışını Hızlandırma root 0 4,324 13-08-2015, 17:05
  Tüm Windows OS'lerde Performansı Artırma root 0 4,095 27-03-2015, 14:18

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi