Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Twitter Hesabını Sıfırlama
Merhaba arkadaşlar;

Bugün sizlerle twitter hesabınızı tamamen sıfırlamanızda size yardımcı olacak 3. parti bir programı paylaşacağım. Program 3 aşamadan oluşuyor. İlk aşamada Tweet ve ReTweet leri istediğiniz şekilde ister yıl yıl ister fitreleyerek isterseniz tamamen silebilirsiniz. 2. aşamada beğenileri ve 3. aşamada direk mesajları silebilirsiniz.

Yapmanız gereken bilgisayarınıza indirdiğiniz bu yardımcı programı çalıştırdığınız da aşağıdaki görselde olduğu gibi açılan program penceresinden kutucukları işratleyip Sign In butonuna tıklamak. Program sizi web tarayıcıya yönlendirecek ve sizden twitter a giriş yapıp DMs uygulaması için izin isteyecek. İzin verdiğinizde size bir pin kodu verecek. Bu pin kodunu programda ilgili yere yapıştırıp okeylemeniz yeterlidir.

[Resim: step1_sign_in.PNG]

Ardından aşağıdaki görsel ile karşılaşacaksınız. Eğer Delete Tweets seçerseniz sizden twitter arşivini indirmenizi ve program menüsünden twitter arşiv dosyasını seçmenizi isteyecek. Arşiv dosyasını oluşturup indirmek için https://twitter.com/settings/account bağlantısını kullanın. Diğer 2 seçenek için direk hesapdan bilgiler çekilip programa yüklenecek.

[Resim: step1.png]

Favorileri yani beğenileri silmek isterseniz karşınıza bu şekilde bir ekran gelecek. Start butonuna tıklayıp bilgileri çekme işlemi bittikden sonra Next ile sonraki aşamaya ilerlemeniz yeterlidir. Direkmesajlar içinde işlem aynıdır.

[Resim: fetch_favorites.PNG]

Esas silme işleminin yapıldığı ekran burasıdır. Buradan nelerin silinmesini istediğinizi belirleyip en altta ortada bulunan Erase ... butonuna tıklamanız yeterlidir. Eğer aşırı kayıt varsa ve işlemi hızlandırmak isterseniz yada yavaş yavaş yapsın derseniz Number Of paralel Connectıons etiketi altındaki seçeneği sayısal olarak yüksek veya küçük bir değere ayarlayabilirsiniz. Bu paralel bağlantılarla birlikte aynı anda yapılacak işlem sayısıdır.

[Resim: delete_tweets.PNG]

İNDİR TAŞINABİLİR VERSİYON (v5.1.4)

İNDİR KURULUM DOSYASI (v5.1.4)

Program Resmi Sitesi

Not: Programın çalışması için bilgisayarınız da .Net Framework 4.5 veya daha üstü versiyonların kurulu olması gerekmektedir.

Kullanım Videosu
Merhaba,
Foruma yeni üye oldum ve nasıl konu açabilirim bilmiyorum. Bu sebeple size yazıyorum. 
Twitter hesabımın “tanıyor olabileceğiniz kişiler” kısmında sahte ve bozuk hesaplar çıkmaya başladı. Her türlü yolu denedim ama düzelmiyor. Yardımcı olabilir misin? Günlerdir bununla uğraşıyorum fakat hiçbir sonuç elde edemedim. Engellediğim yüz küsür insan var ama tık yok. Sanırım seneler öncesinde bir takipçi kasma programına girip çıkış yaptım, oradan algoritma sağlamış olabilir ama nasıl kurtulacağım şu an bilmiyorum. Gerçekten yardımcı olursan çok sevibirim.
Bul
Merhaba, profilinizde sizi takip eden veya takipçisi olduğunuz gerçek olmayan kişileri takipten çıkararak bunun önüne geçebilirsiniz ancak. Hemen olacağını zannetmiyorum ama zamanla düzelebilir diye düşünüyorum haricinde bir çözüm yolu göremiyorum.

Alıntı:
Instagram Kişi Önerisini Nasıl Belirler ?
Instagram keşfet bölümünde yaptığı gibi sadece paylaşımları önermez. Aynı zamanda takip etmeniz için size kişiler de önerir. Bir kişiyi takip ettiğinizde, o kişinin takip ettiği ve onu takip eden kişiler de size takip etmeniz için önerilir. Tabi ki Instagram sadece takipleşmeler üzerinden öneride bulunmaz.
Başka filtreleme yöntemleri de vardır. Kayıt olurken verdiğiniz telefon numarası ve mail adresi ile bağlantılı tüm kişiler size önerilmektedir. Ayrıca aynı mesleği icra edenleri, aynı okuldan mezun olanları ve aynı şehirde ikamet edenleri de birbirine önermektedir.
Instagram bunların haricinde ilgi alanlarına göre de öneri de bulunmaktadır. Official Instagram hesapları da Instagram’ın önerileri arasındadır. Bu hesaplar ünlü bir kişiye, kuruma ya da oluşuma ait olabilir.
Kullanıcılar bu hesapları takip ederek alışveriş yapabilecekleri mağazalar bulabilecekleri gibi, ilgilerini çeken birçok aktiviteye de katılım sağlayabilirler. Instagram kullanıcılarının kişisel ilgi alanları ortaya çıktıkça official kullanıcı önerileri de artar.
(26-10-2019, 15:40)Pesimist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, profilinizde sizi takip eden veya takipçisi olduğunuz gerçek olmayan kişileri takipten çıkararak bunun önüne geçebilirsiniz ancak. Hemen olacağını zannetmiyorum ama zamanla düzelebilir diye düşünüyorum haricinde bir çözüm yolu göremiyorum.

Alıntı:
Instagram Kişi Önerisini Nasıl Belirler ?
Instagram keşfet bölümünde yaptığı gibi sadece paylaşımları önermez. Aynı zamanda takip etmeniz için size kişiler de önerir. Bir kişiyi takip ettiğinizde, o kişinin takip ettiği ve onu takip eden kişiler de size takip etmeniz için önerilir. Tabi ki Instagram sadece takipleşmeler üzerinden öneride bulunmaz.
Başka filtreleme yöntemleri de vardır. Kayıt olurken verdiğiniz telefon numarası ve mail adresi ile bağlantılı tüm kişiler size önerilmektedir. Ayrıca aynı mesleği icra edenleri, aynı okuldan mezun olanları ve aynı şehirde ikamet edenleri de birbirine önermektedir.
Instagram bunların haricinde ilgi alanlarına göre de öneri de bulunmaktadır. Official Instagram hesapları da Instagram’ın önerileri arasındadır. Bu hesaplar ünlü bir kişiye, kuruma ya da oluşuma ait olabilir.
Kullanıcılar bu hesapları takip ederek alışveriş yapabilecekleri mağazalar bulabilecekleri gibi, ilgilerini çeken birçok aktiviteye de katılım sağlayabilirler. Instagram kullanıcılarının kişisel ilgi alanları ortaya çıktıkça official kullanıcı önerileri de artar.

Güzel bir temizleme yaptım. Zamanla düzelir umarım, olur da aklınıza farklı bir fikir gelirse ve paylaşmak isterseniz bekliyor olacağım. Çok teşekkürler.
Bul
(26-10-2019, 18:16)fatma Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel bir temizleme yaptım. Zamanla düzelir umarım, olur da aklınıza farklı bir fikir gelirse ve paylaşmak isterseniz bekliyor olacağım. Çok teşekkürler.

Rica ederim .

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi