Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yazdığım Projeyi Diğer Bilgisayarlarda Çalıştırmak
Merhaba arkadaşlar.Hazırladığım projedeki classlarda

şu şekilde 
public string conString = ("Server=DESKTOP-ADAM4;Database=adam4;Trusted_Connection=True"); 

sql servera bağlandım.Ben bir form oluşturup SQL'e girerken kulladıgımız login ve password'u textbox'lara yazarak datebaseleri combobox'a çekmek istiyorum.Combobox'dan veritabanını seçincede o veritabanına bağlanmasını istiyorum.

Birde SQL server yükle olmayan makinalardada 

[Resim: lOa2RE.png]

Bu şekilde belgelerimi bir yedek açarak veritabanını kullanamasını istiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.Herkese iyi günler.
Bul
SQL Server veritabanı adlarını almak için;

PHP Kod:
SELECT name  FROM sys.databases

Bağlantı kurarken; Connection String içerisinde de sql server kullanıcı adı ve parola bilgilerini göndereceksiniz.
Sonrasında klasik sorgu ve datareader ile dönen verileri okuma işlemi yapacaksınız.

Anahtar kelimeler: using System.Data.SqlClient; - SqlDataReader
(29-04-2018, 00:54)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SQL Server veritabanı adlarını almak için;

PHP Kod:

Bağlantı kurarken; Connection String içerisinde de sql server kullanıcı adı ve parola bilgilerini göndereceksiniz.
Sonrasında klasik sorgu ve datareader ile dönen verileri okuma işlemi yapacaksınız.

Anahtar kelimeler: using System.Data.SqlClient; - SqlDataReader
("Server=DESKTOP-ADAM4;Database=adam4;Trusted_Connection=True");
Normalde bu var.

Login =@KAdi ; Password =@Sifre ; Database = @Database;Trusted_Connection=True,
Şu tarzmı.Yani aldığım değerleri buraya nasıl yolluyorum.

Eyvallah hocam anladım teşekkür ederim.
Peki hocam login ve password'u nasıl alıcam.

Peki sql server olmayan bilgisayarda nasıl çalıştırabilirim.Yukarda bir yazılım örneğini koydum ama.
Bul
Merhaba,
Sql server kurulu olmayan bir bilgisayarda sql server işlemleri yapmamız maalesef mümkün değil. Eğer sql server kullanma zorunluluğunuz yoksa ve kullanacağınız proje devasa veri işlemleri olacak bir proje değilse herhangi bir kurulum gerektirmeyen SQLITE veritabanı kullanabilirsiniz.
(29-04-2018, 12:33)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Sql server kurulu olmayan bir bilgisayarda sql server işlemleri yapmamız maalesef mümkün değil. Eğer sql server kullanma zorunluluğunuz yoksa ve kullanacağınız proje devasa veri işlemleri olacak bir proje değilse herhangi bir  kurulum gerektirmeyen SQLITE veritabanı kullanabilirsiniz.

Hocam local sql olayı nedir.İnternette öyle birşeyler buldumda.
Birde hocam benim istediğim sql bağlantısı şu şekilde.

[Resim: G98RM7.png]

Böyle bir şey yapmka istiyorum.Bu şekilde bağlınıcak yani.
Bul
Proje tek bir bilgisayarda çalışacaksa ve uzaktan bağlantı kurulmayacaksa;
Şuradaki konu belki işinizi görebilir:
https://umutcanvurgun.wordpress.com/2014...imi-c-sql/
(29-04-2018, 12:57)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Proje tek bir bilgisayarda çalışacaksa ve uzaktan bağlantı kurulmayacaksa;
Şuradaki konu belki işinizi görebilir:
https://umutcanvurgun.wordpress.com/2014...imi-c-sql/

Yok hocam tek bilgisayarda çalışmayacak.Uzaktan bağlantıda kurulacak.Neyse SQL Server olmadan çalışmayı olayı geçtim zaten.
Bu yukarıda bahsettiğim sql connection olayını nasıl yaparım.Yani ben aslında olayı anladımda.
kullanıcdan aldığım login ve password'u nereye yollıcam onu çözemedim.

Server=DESKTOP-ADAM4;Database=adam4;Trusted_Connection=True")

Yani bu stringde nasıl yollıcam onu anlamadım.
Bul
Server=DESKTOP-ADAM4;Database=adam4;Trusted_Connection=True") bu işini görmez.

https://www.connectionstrings.com/sql-server-2012/

Bu adresten kullanmak istediğin şablona uygun bir şey bulup dene bakalım.

Örn;
Kod:
Server=myServerAddress;Database=myDataBase;User Id="+TextBoxKullaniciAdi.Text+";
Password="+TextBoxParola.Text+";

Şöyle bir şey de olabilir (Deneyip test etmek lazım):
PHP Kod:
"Data Source="TextBoxSunucu.Text +";Integrated Security=False;User ID="TextBoxKullanici.Text +";Password="TextBoxParola.Text+";Initial Catalog=xstore;" 
(29-04-2018, 13:08)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Server=DESKTOP-ADAM4;Database=adam4;Trusted_Connection=True") bu işini görmez.

https://www.connectionstrings.com/sql-server-2012/

Bu adresten kullanmak istediğin şablona uygun bir şey bulup dene bakalım.

Örn;
Kod:
Server=myServerAddress;Database=myDataBase;User Id="+TextBoxKullaniciAdi.Text+";
Password="+TextBoxParola.Text+";

Tamamdır hocam.Database'i 

Burdan alcaz.Server adını nerden alıyoruz.
Onu çözemedim.
Yukarda yazdığınızıda denicem evde.Şuan evde değilim hepsini denicem hoca.Teşekkürler bu arada
Bul
Sql server localhost bağlantısı için yani sql server kurulu makine içerisinden sql server'a bağlanmak için sunucu adına . (nokta) koyarak ya da "localhost" yazıp deneyebilirsiniz. Uzaktaki bir sql server sunucusu için de ip adresi kullanabilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  C# TaskBar'da Uygulamaya Tıklayarak Projeyi Küçültme/Büyültme root 1 10,789 09-10-2019, 22:40
Son Yorum: rodan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi