Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Script ile ilgili bir yardım
Arkadaşlar selam.
Defineyolu isminde bir sitemiz var ve bu sitemize kendi resimlerimizin kaybolmaması için script kurup sitemize yüklenen resimleri aynı zamanda hostingimize yüklüyoruz.
Yalnız birkaç aydır bir sorun var düzeltemedik. Bilgisayardan resim yüklerken sorun yok ancak cep telefonundan yüklerken dosya seçemiyoruz direkt olarak kamerayı açıyor.
Öncesinde dosya seç dediğimiz zaman soruyoedu telefon hafızasından mı yoksa kameradan mı diye ancak bu özellik kayboldu direk kaMerayı açıyor, telefon hafızasından yükleme yapamıyoruz.
Bu script konusunda destek olabilir misiniz ?
Javascriptte kodlandı diye biliyorum
NoBody Can Stop Me !!!!!
Bul
Merhaba, sorun telefonla alakalı gibi duruyor. Farkında olmadan dosya seçiminde varsayılan uygulama olarak kamerayı seçmişseniz o tür işlemlerde otomatik olarak kamerayı açıyor olabilir. Siteye farklı bir telefondan erişip deneme yaptınız mı bilmiyorum ama muhtemelen farklı telefondan denediğinizde düzgün çalışacaktır. Doysa yükleme işleminde direkt html ile de olsa javascript de kullanılsa kullanılacak olan yöntem aynıdır. Dosyalar file dialog ile (<input type='file' />) seçilir. Yani önceden çalışan kodun sonradan bozulması gibi bir durum olacağını sanmıyorum. Zaten javascript kodu ile doğrudan telefonun kamerasına vs. erişebilecek bir yöntem olduğunu sanmıyorum.
Hocam hem android hemde ios telefonda ve farklı tarayıcılarla denememize rağmen malesf böyle. Telefonlara update geldikten sonra olmuş olabilir belki, bir security patchindem sonra filan. Bu durumu nasıl düZeltebiliriz acaba
NoBody Can Stop Me !!!!!
Bul
Dosya yükleme kısmına ilişkin kodları incelemek lazım.

Kodlarda ;
Kod:
<input type="file" accept="image/*" capture="camera">

Bu şekilde bir kod kullanılmış olması muhtemel. İlgili kısmı düzenleyince sorun çözülecektir.
(24-01-2018, 18:33)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dosya yükleme kısmına ilişkin kodları incelemek lazım.

Kodlarda ;
Kod:

Bu şekilde bir kod kullanılmış olması muhtemel. İlgili kısmı düzenleyince sorun çözülecektir.

Hocam müsait olduğunuz bir vakit bakma durumunuz var mı ??

Scriptle ilgili herhangi bir değişiklik yapmadık. Ciwata hocam ayarlamıştı scripti. Telefonlara gelen güncellemeden sonra oldu diye düşünüyorum ama emin de değilim
NoBody Can Stop Me !!!!!
Bul
(24-01-2018, 18:36)wtrk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(24-01-2018, 18:33)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dosya yükleme kısmına ilişkin kodları incelemek lazım.

Kodlarda ;
Kod:

Hocam müsait olduğunuz bir vakit bakma durumunuz var mı ??

Sitenin adresini (ilgili sayfa adresini yada ilgili sayfanın kaynağını) gönder, bakayım..
Size isterseniz sitenin kurulum dosyalarının olduğu root dizinine giriş yetkiside verebilirim.
Ancak öncesinde http://defineyolu.com

Sitesne girip bir bakabikirsiniz. Vbulletin

Hocam verdiğiniz bilgi dolayısıyla teşekür ederim, sorunum çözüldü.
NoBody Can Stop Me !!!!!
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  JAVADA HATA ALIYORUM >> ACİL YARDIM altayamt 3 4,559 13-09-2017, 22:56
Son Yorum: Administrator
Question C# Bazı konularda yardım Charizard 3 5,333 15-11-2016, 19:34
Son Yorum: root

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi