ÖNERİ

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÖNERİ
#1
Question 
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle herkese iyi forumlar.Size danışmak istediğim bir konu var C# dışında bir programlama dilinde kendimi geliştirmek istiyorum. İki tane programlama dilinin arasında kaldım Php mi ? Yoksa Asp.net mi seçmeliyim bunların arasında kaldım(Neden seçmeliyim bunu da yazarsanız sevinirim). Önerilerinize açığım şimdiden cevaplar için teşekkürler.
[Resim: MoYXZM.jpg]
Cevapla
#2
Merhaba Charizard,

Bu konu bu güne kadar programcılar tarafından çokça kez tartışıldı. Genelde insanlar sevdikleri yada yoğun olarak kullandıkları dillerde taraflı yorumlar yapıyor.


Şahsi görüşüme gelince;
Her iki dilinde birbirine göre avantajları bulunmakta. PHP açık kaynak, ASP.net ise ticari. ASP.net PHP ile kıyaslandığında daha masraflıdır. PHP sanırım daha kolay bir şekilde öğrenilebilir ve daha hızlı bir şekilde kod yazılabilir. Büyük projeler içinse bana nedense ASP.net bir tık daha önde gibi geliyor. Destek konusunda karşında Microsoft gibi bir dev var. Visual studio ile çalışmakta bence güzel bir avantaj. Kaynak konusunda her ikisine ait bilgi ve dökümanları internette kolayca bulabilirsin. Performans konusunda en büyük etmen sunucunun özellikleri. Onun dışında bence birbirlerine pekte üstünlükleri bulunmuyor. Tabi Windows sunucuların biraz daha maliyetli olduğunu söylemeliyim. Öğrenmek ve kendini geliştirmek istiyorsan bence PHP ile başlayabilirsin.
Cevapla
#3
Aynı fikirdeyim bende, ayrıca büyük sistemler olsun, devlet sistemleri kurum sistemleri asp.net kullanıyorlar hep.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi