Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film Önerileri
Merhaba arkadaşlar,

İzlediğimiz güzel filmleri forumumuzda bulunan diğer arkadaşlara önermek için bir konumuz olsun istedim ve bu konuyu başlattım.
Her yıl milyonlarca film çıkıyor ama izledikten sonra kaybettiğimiz vakte üzülmediğimiz film de az oluyor.

O yüzden beğendiğimiz ve izlemeye değer bulduğumuz filmleri burada paylaşırsak faydalı olur diye düşünüyorum.

Dikkat edilmesi gereken hususlar : 
1 - Filmin izleme linkini vs. eklemek yasaktır. Fakat, fragram eklenebilir.
2 - Filmin adı, türü, yapım yılı ve mümkünse konusu/özeti eklenmelidir.
İlk filmi de ekleyen ben olayım Smile

Filmin adı               : Ben Kimim? (Who Am I)
Filmin türü             : Gerilim
Filmin Özeti            :  Toplumla fazla bir ilişkisi bulunmayan genç bir hacker olan Benjamin (Tom Schilling), Max (Elyas M'Barek) adında bir başka hacker'la tanışır. Stephan ve Paul adlı yazılım ve donanım uzmanlarıyla birlikte CLAY adında bir hacker'lar grubu kurarlar. CLAY son derece yıkıcı faaliyetleriyle adını duyurmaktadır. Europol ve istihbarat teşkilatlarını peşine takan grup için işler yolunda gitse de onları hedefine alan karanlık bir hacker grubu, onlarla her yoldan rekabet etmeye çalışacaktır.
Süre                     : 105 Dak.
Fragman              :

Filmin adı              : The Stanford Prison Experiment
Filmin türü             : Dram, Gerilim
IDMB Puanı              : 7.0
Süre                    : 122 Dak.
Filmin Özeti            : Bundan 44 yıl önce, 14-20 Ağustos 1971 tarihlerinde Stanford Üniversitesi’ndeki psikoloji bilim dalı öğretim görevlisi Philip Zimbardo, bir deney yapmaya karar verir. 24 erkek öğrenciden oluşan bir grubu, mahkumlar ve gardiyanlar olacak şekilde ikiye ayırıp onları üniversite binasının bodrum katında oluşturdukları bir hapishane simülasyonunda bir haftaya yakın süre “rollerinin” içine bırakır. Deneyin sonuçları dünyayı şok ettiği gibi, Abu Ghraib Hapishanesi’nde yaşanan insanlık dışı işkencelerin de ortaya çıkması ve daha sonra değerlendirilip incelenmesinde büyük rol oynar.

Fragman                 :
Filmin adı              : The Curious Case of Benjamin Button (Benjamin Button'in tuhaf hikayesi)
Filmin türü             : Dram, Fantastik, Gizem
IDMB Puanı              : 7,8
Süre                    : 166 Dak.
Filmin Özeti            : Film, seksenli yaşlarında doğup, geriye doğru yaşlanan bir adamın hayatını konu alıyor. Benjamin Button hepimiz gibi zamanı durduramayan bir adamdır.  Birinci Dünya Savaşı’nın sonunda, 1918’de, New Orleans’tan başlayıp 21. yüzyıla uzanan serüveniyle, onun hikayesi herhangi birininkinden daha sıradışı bir hayatı içerir.

Filmin adı          : The Dictator
Filmin türü         : Komedi
IDMB Puanı          : 6,4
Süre                : 1 Saat 23 Dakika

Filmin Özeti        : O, ülkesine demokrasinin gelmesini engellemek için her koşulla, her engelle sonuna kadar mücadele eden ve direnen diktatör General Aladeen! Gerekirse ülkesinin dilinde yüzlerce sözcüğü kendi adıyla değiştirebilir ya da olimpiyatlarda şampiyon gelmek için her atleti vurabilir! Amerikan televizyon dünyasının çılgın Borat'ı Sacha Baron Cohen, son bombası Brüno'dan sonra "Diktatör" ile sinema perdesine dönüyor. Tiranlık kuran bir diktatörün yapabileceği ve neden olabileceği bütün saçma sapan olayları en absürt noktaya taşıyan filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını önceki filmlerinde de beraber çalıştığı Larry Charles üstleniyor.
Fragman             :

Bul
Filmin adı              : Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
Filmin türü             : Macera, Dram, Aile
IDMB Puanı              : 7.0
Yapım Yılı              : 2016

Süre                    : 127 Dak.
Filmin Özeti            : Küçük Jacob ipuçlarını izleyerek gizemli bir adaya gider. Bu adada Miss Peregrine's Home For Peculiar Children adında bir evin kalıntılarını bulur. Evin içini gezdikçe evde bulduğu şeylerin inanılmaz güçlere sahip olduğunu keşfeder ve onları kurtarmak ister. Fantastik filmin yönetmenliğini Tim Burton üstleniyor. Ransom Riggs'in romanından uyarlanan Miss Peregrine's Home For Peculiar Children'ın senaristi Jane Goldman. Filmin başrollerinde Eva Green, Asa Butterfield, Samuel L. Jackson, Allison Janney, Chris O'Dowd gibi isimler yer alıyor.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi