Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C# XNA Basit 2D Oyun Projesi
Merhaba Arkadaşlar,

C# XNA oyun motoru geliştirdiğim ve oldukça basit bir oyun olan bu uzay oyununu paylaşmak istiyorum. Oyunu Tamamladığım zaman C# proje dosyalarınıda paylaşacağım. Kaynak kodlar şifrelenmemiş olup dileyen .net decompile programları ile inceleyebilir.

[Resim: ccixwvf7.png] [Resim: af28ugeo.png]

İNDİR
Xna ile ilgilenmeye başladığım dönemde yaptığım araştırmada bu konuya denk geldim , oyunu inceledim oyun güzel ses efekti felan gayet yerinde ve hoş olmuş ama oyunu durdurma ( pause ) yok oda olsa bence güzel olacak.
Bul
(17-04-2016, 20:12)Yokumbiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Xna ile ilgilenmeye başladığım dönemde yaptığım araştırmada bu konuya denk geldim , oyunu inceledim oyun güzel ses efekti felan gayet yerinde ve hoş olmuş ama oyunu durdurma ( pause ) yok oda olsa bence güzel olacak.

Teşekkür ederim. Bu projeyi ileriye dönük zamanlarda tamamlayacağım ve tabikide oyunu durdurma opsiyonu olacak ama Şimdilik işten vakit bulduğum zamanlarda başka projeler üzerinde çalışmaktayım.
(14-03-2016, 11:07)Pesimist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyunu Tamamladığım zaman C# proje dosyalarınıda paylaşacağım.

Desenize kaynak dosyalarını incelemek için daha çok bekleyeceğim.  Undecided
Bul
(17-04-2016, 20:45)Yokumbiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-03-2016, 11:07)Pesimist Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyunu Tamamladığım zaman C# proje dosyalarınıda paylaşacağım.

.net decompile programları ile inceleme yapabilirsiniz.
(17-04-2016, 20:45)Yokumbiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

OMU Uzem mi? Big Grin
(17-04-2016, 21:02)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: OMU Uzem mi? Big Grin

Aynen Smile
Bul
(17-04-2016, 21:05)Yokumbiraz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-04-2016, 21:02)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: OMU Uzem mi? Big Grin

Aynen Smile

Geçmiş olsun Smile

Bilmiyorum daha önce gördün mü ama; bu oyun gibi bir oyunu modifye etmeyi deneyebilirsiniz : http://www.enginpolat.com/windows-phone-...u-minicar/

Takıldığın yerlerde yardımcı olmaya çalışırız.
Reflactor ile bakıyorum özellikle menu mantığı hoşuma gitti , menu kullanımını sadece bir almanca site görmüştüm başka da yok.

(17-04-2016, 21:02)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun Smile

Bilmiyorum daha önce gördün mü ama; bu oyun gibi bir oyunu modifye etmeyi deneyebilirsiniz : http://www.enginpolat.com/windows-phone-...u-minicar/

Takıldığın yerlerde yardımcı olmaya çalışırız.

Bende uzay oyunu dışında oyun var onu sunacam Smile

Proje konusunda sıkıntım yok , iş yerinde canım sıkıldığımda oynarım buradaki oyunu Smile
Bul
Menu için Enum kullanacaksın. Enum ile oluştuşturduğun indexlerin kontrollerini sağlayarak rahatlıkla menu oluşturabilirsin.

Kod:
       public enum OyunMenu
       {
           AnaMenu,
           OyunBasladi,
           OyunBitti,
       }
       public OyunMenu oyunDrm;

Kod:
           if (oyunDrm == OyunMenu.OyunBitti)
                //Çalışacak Kodlar

oyunDrm = OyunMenu.AnaMenu;
           }

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Matış Serbest (XNA - C# Oyun Projesi) Administrator 0 4,534 16-06-2016, 22:22
Son Yorum: Administrator
  C# XNA 2D Oyun Projesi [Top Oyunu] root 0 3,897 15-06-2016, 10:45
Son Yorum: root
  CSC.EXE [ Visual C# Derleyicisi ] İle C# Projesi Derleme Administrator 0 7,104 24-04-2015, 22:48
Son Yorum: Administrator

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi