Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C# Txt veri Çekmede yardıma ihtiyacım var
Merhaba Txt Dosyasında sadece istediğim kısımlardaki verileri çekip düzenli olarak listbox a yazdırmak istiyorum ayrıca bir sütündaki en yüksek değeri bulup bir textbox a yazdırmak istiyorum [img][Resim: zpnAZj.png][/img][img][Resim: 4J1px0.png][/img]

Şu anda bu durumdayım 
kırmızı renk ile çizdiğim sütunları düzenli olarak atom numarasına göre listbox a yazdırmak istiyorum ayrıcan en sağda görmüş olduğunuz sayı değerlerinin arasındaki en yüksek değeride testbox a yazdırmak istiyorum gerekli kod parçasını malesef çözemedim. Split yapılarını denedim kendimce olmuyor.
Bul
Şuan kodlamasını çıkaramam sana musait değilim zamanımda yok ama mantık olarak sana şunu soyleyeyim.

Öncelikle şu ifadeyle başlıyorsa şu ifadeye kadar veya şu ifadeyle bitiyorsa başa doğru şu ifadeye kadar diye bir koşul koyacaksın. Ayrıca bu işlemi regex kullanarakda yapabilirsin.

Sonrasında hepsini bir diziye aktarıp sıralamayı dizi içerisinde yapıcaksın yada diziden istediğin sırada koşul koyarak listboxa ekleteceksin.

Mantık olarak umarım işine yarar sana bir fikir oluştrur kodlama işinde sana kolaylıklar dilerim Smile
Regex kullanımını biraz araştır; işini görecektir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Java yardımına ihtiyacım var schrödinger 0 7,047 12-06-2020, 20:56
Son Yorum: schrödinger

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi