Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus X550 Serisi Notebooklarda Windows Kapanmama Sorunu Ve Çözümü
Merhaba arkadaşlar;

Bu seriye sahip arkadaşlar bilirler. Sistemi yenlileyip windows 8, 8.1 veya 10 ile birlikte güncel driver kurdukları halde bilgisayarlarını kapattıklarında ekran kapanır ama bilgisayar akabinde çalışmaya devam eder. Bu sorun benim başımada gelmiştir ve araştırmalarım sonucunda güç seçenekleri ile veyahut bios ile ayarlamalar tavsiye edilmiş veyahut anakart sorunlu olabilir denilmiş. Yani hepsi varsayım olmakla birlikte kesin bir çözüm yoktu. Yine güncel bir şekilde bu sorunu nette ararken gördüğüm, aynı seriye sahip arkadaşların İntel Yönetim Motoru Bileşenleri sürücüsünün eski bir versiyonunu yüklediğinde sorunun çözüldüğünü belirtmişler.

Bende bilgisayarımı Windows 10'a yükseltim çözümü denedim ve benim sorunum da çözüldü. Bu seriye sahip arkadaşlarda aynı sorunu yaşıyorlarsa eğer yüklemeleri gereken İntel Yönetim Motoru Bileşenleri sürücüsü ingilizce tabiri ile Intel Management Engine Interface'in şu LİNKTEKİ mevcut 9.5.23.1766 sürümünü yüklemeleridir. Diğer sürücüler güncel olabilir ve bu sorun için başka bir ayarlamaya gerek yoktur.
Tebrikler, sonunda bir sorunun daha üstesinden geldin Smile
Teşekkür ederim mois Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yordam Giriş Noktası xx.dll Dinamik Bağlantı Kitaplığında Bulunamadı Hatası Ve Çözümü root 7 60,425 20-04-2019, 18:10
Son Yorum: Arda
  Windows silinmeyen klasör ve dosyaları silme (Programsız) Administrator 0 5,286 26-10-2018, 21:36
Son Yorum: Administrator
  Windows 10'daki hatalar ve çözümleri! root 0 4,388 18-08-2015, 15:38
Son Yorum: root

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi