Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni ve Yeniden
#1
Merhaba arkadaşlar bazı şeylere başlamak istiyorum. Uzun zamandır internet kullanıyorum zamanımın çoğunu abuk subuk safyalarda mırc kanallarında orada burada gezerek insigram facebook iddaa sayfalarında vs. amaçsızca harcadım.  tersine mühendislikle ilgili videolar izledim hata ayıklama vs. gibisinden aklınıza gelebilecek her video izledim ama Ben bu işe aşık oldum ya maddı acıdan olmasada hobi bir uğraş için bu işe gönülvermeye karar verdim ve.. Bu siteyi buldum site sıfır  kadro işci alımı dolmadan hemen üye oldum.. ssk istemiyorum maaşta istemiyorum. ne iş verirseniz yaparım abi ama öğrenmem lazım.  

Şimdi gelelim asıl meseleye nereden ve nasıl bir şekilde başlamalıyım. yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum... banlasanızda yine aynı konuyu acar yine aynı şeyleri yazarım kovarsanız yine girerim.. Cool
Bul
Cevapla
#2
Merhaba,
Öncelikle; aramıza hoş geldiniz.
Biz, tersine mühendislik ile savunma ve neyin nasıl yapıldığını öğrenme amacıyla uğraşmaktayız. Öncelikli amacımız insanlara fayda sağlayacak uygulama ve araçlar geliştirmektir.
Tersine mühendislik konusunda hevesiniz varsa şahsi tavsiyem eğer denemediyseniz programlama konusunda temel seviyede bilgi edinerek başlamanızdır.
Programlama mantığını anladıktan sonra artık ezbere değil de anlayarak ve kontrollü bir şekilde gidebilirsiniz.

Ayrıca eğer ilginiz ve boş vaktiniz varsa programlama öğrenmenin bir çok konuda fayda sağlayabileceğini düşünüyorum.
Cevapla
#3
Programlama konusunda iki arada bir derede kaldım;
1: python,ruby, C / C++ bu sıradanmı gitsem 

2: c# ,vb, vs.   arasında kaldım python kurcaladım biraz kafama yattı anladım.. şimdilik ilerleyen zamanlarda ağırlaşırmı bilmiyorum.
Bul
Cevapla
#4
Tavsiyem belirttiğin 1. sıra
Cevapla
#5
şimdiden başladım. python eylenceli hiç sıkılmıyorum Smile
Bul
Cevapla
#6
Python uzun vadede kazanırsın. Anlık kazanmak istiyorsan PHP öğren.
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi