Sorunlu Donanım Sürücüleri

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sorunlu Donanım Sürücüleri
#1
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarınıza format attıktan sonra, bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde kaldırdığınız bir uygulama veya bilgisayarınıza bulaşan virüsler vb. nedenlerle aygıt yöneticisinde sarı renkte ünlem işareti bulunan kayıtlar görebilirsiniz. Bu kayıtlar "Bilinmeyen aygıt" şeklinde de karşımıza çıkabilir.
Bunun nedeni kullanılan aygıtın sürücüsünün yüklenmemiş yada aygıtın bozuk olmasıdır.

Aygıt yöneticisi açmak için; Bigisayarım simgesine sağ tıklanır >> Yönet diyerek açılan pencereden Aygıt Yöneticisi seçeği seçilir.

[Resim: zngc77fc.jpg]

Eğer sarı ünlem işareti bulunan uyarı ile karşılaşırsanız ve hangi donanımın sürücüsünü olduğunu adından anlayabilseniz direkt olarak uyumlu sürücü bulup kurabilirsiniz.
Eğer bilinmeyen aygıt şeklinde gözüküyorsa yada hangi aygıtın sorunlu olduğunu anlayamadıysanız yapmanız gereken;

Hatalı kaydın üzerine sağ tıklıyoruz ve sırasıyla >> Özellikler >> Ayrıntılar Sekmesine gelip buradan Özellik Kısmından "Donanım kimlikleri" seçeneğini seçiyoruz.

[Resim: awpdzytm.png]

Sonra donanım kimliğimizi seçip CTRL - C kısayolu ile panoya kopyalıyoruz.

Kopyalama işleminden sonra   http://devid.info/tr  adresine girerek kopyalamış olduğumuz donanım kimliğini sitedeki arama kutusuna yapştırıyoruz. Büyük ihtimalle donanıma ait sürücüyü bulacaktır.
Bulunan sonuçlardan sistemimize uygun olan donanım sürücüyü indirip kuruyoruz.


[Resim: eltj7qzu.png]* Eğer aradığınız kimlik bu sitede bulunmazsa; google'dan yardım alabilir, donanım kimliğini farklı sürücü sitelerinde aratabilirsiniz...
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi