Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
.Csv dosyası içindeki dataları Grafikselleştirmek
#1
Arkadaşlar selamlar.

Arduino ile istatistiksel analiz yapıyoruz ve bazı dataları alıyoruz. ALdığımız bu dataları .txt formatında kaydediyoruz, bunları .csv olarakta kaydedebiliriz diye düşünüyorum.

Bu .csv olarak kaydedeceğimiz datalardan alacağımız verileri grafiksel olarak gösterebilir miyiz ? Excel üzerinde oluyor ancak biz excel üzerinde istemiyoruz.
Bir tane eğer hazır program varsa kurulumsuz direkt çalıştırılan, yada ana kodları varsa kaynağı filan bizim gösterebileceğimiz online olarak alınan verileri grafiğe döken bir .exe yazılımımız olsun.


Kısacası .exe dosyasına tıkladığımızda yazılımımız açıldığında bizim verileri kaydettiğimiz kaynaktan verileri okuyup görsel olarak grafikselleştirecek, bizde online monitör etmiş olacağız.

Aşağıdaki videodaki uygulama benzer iş yapıyor ancak, kurulumu filan var, bizim istediğimiz kurulumsuz, kaynaktan datayı çekip grafiksellştirecek.

Destekleriniz ricasıyla.

NoBody Can Stop Me !!!!!
Bul
Cevapla
#2
Web kaynağından veri çekme kısmı biraz özel bir istek gibi görünüyor. Onun dışında videodaki program portable yapılıp kullanılabilir. Programa kaynaktan (online) veri çekme özelliği de eklenebilir ama exe üzerindeki bu tür bir işlem illegal olacaktır. Eğer program açık kaynak ve proje olarak paylaşılan bir uygulama ise c# net kütüphanelerine hakim bir programcı bu tür bir eklemeyi kolayca yapabilir.
Cevapla
#3
O
(29-04-2018, 01:44)Administrator Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Web kaynağından veri çekme kısmı biraz özel bir istek gibi görünüyor. Onun dışında videodaki program portable yapılıp kullanılabilir. Programa kaynaktan (online) veri çekme özelliği de eklenebilir ama exe üzerindeki bu tür bir işlem illegal olacaktır. Eğer program açık kaynak ve proje olarak paylaşılan bir uygulama ise c# net kütüphanelerine hakim bir programcı bu tür bir eklemeyi kolayca yapabilir.

Hocam ekteki programı görsel olarak görünmesi için ekledim. Benim amacım bunu phyton yada c# ta kendimiz yapabilirmiyiz ? Çok basit ama grafiksel arayüzü olshn yeter yada benzer birşeylerde olabilir. Programla ilgili bir değişiklik istemiyoruz
NoBody Can Stop Me !!!!!
Bul
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi